LT1573CS8-3.3#PBF
Part Number : LT1573CS8-3.3#PBF
Manufacturer : Linear Technology (Analog Devices, Inc.)
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : LT1573CS8-3.3#PBF More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Case/Package : SOIC
Output Current : 5 A
Max Input Voltage : 10 V
Number of Outputs : 1
Max Operating Temperature : 125 °C
Products Category : Integrated Circuits (ICs) - PMIC - Voltage Regulators - Linear Regulator Contr
Qty : 5477 In Stock
Applications : Medical
Number of Pins : 8
Output Voltage : 3.3 V
Min Input Voltage : 2.8 V
Operating Supply Current : 1.7 mA
Min Operating Temperature : 0 °C