SC1565I5M2.5TRT
Part Number : SC1565I5M2.5TRT
Manufacturer : Semtech
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : SC1565I5M2.5TRT More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Remark : Manufacturer: Semtech. Rozee is one of the Distributors. Wide range of applications.
Mount : Surface Mount
Polarity : Positive
Output Type : Adjustable, Fixed
Number of Pins : 6
Output Voltage : 2.5 V
Max Input Voltage : 5.5 V
Min Input Voltage : 2.2 V
Quiescent Current : 1.75 mA
Max Operating Temperature : 150 °C
Products Category : Integrated Circuits (ICs) - PMIC - Voltage Regulators - Linear
Qty : 37 In Stock
Applications : Building automation Building automation Gaming
Accuracy : 1 %
Packaging : Cut Tape
Case/Package : TO-263-6
Output Current : 1.5 A
Dropout Voltage : 270 mV
Min Current Limit : 1.6 A
Number of Outputs : 1
Number of Regulators : 1
Min Operating Temperature : -40 °C