LP2981AIBPX-3.2
Part Number : LP2981AIBPX-3.2
Manufacturer : Rochester Electronics
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : LP2981AIBPX-3.2 More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Mount : Surface Mount
Number of Pins : 5
Output Voltage : 3.2 V
Min Current Limit : 150 mA
Max Operating Temperature : 125 °C
Products Category : Integrated Circuits (ICs) - PMIC - Voltage Regulators - Linear
Qty : 873 In Stock
Applications : Appliances Data center & enterprise computing Enterprise machine
Packaging : Tape & Reel (TR)
Output Current : 100 mA
Dropout Voltage : 200 mV
Number of Regulators : 1
Min Operating Temperature : -40 °C