LP3984IBP-1.5
Part Number : LP3984IBP-1.5
Manufacturer : Rochester Electronics
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : LP3984IBP-1.5 More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Mount : Surface Mount
Number of Pins : 4
Output Voltage : 1.5 V
Number of Regulators : 1
Min Operating Temperature : -40 °C
Products Category : Integrated Circuits (ICs) - PMIC - Voltage Regulators - Linear
Qty : 908 In Stock
Applications : Datacom module Test & measurement Gaming
Packaging : Tape & Reel (TR)
Output Current : 150 mA
Min Current Limit : 300 mA
Max Operating Temperature : 125 °C