LM2574M-3.3
Part Number : LM2574M-3.3
Manufacturer : Rochester Electronics
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : LM2574M-3.3 More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Mount : Surface Mount
Output Type : Fixed
Number of Pins : 14
Output Voltage : 3.3 V
Min Input Voltage : 4 V
Max Output Current : 500 mA
Synchronous Rectifier : No
Min Operating Temperature : -40 °C
Products Category : Integrated Circuits (ICs) - PMIC - Voltage Regulators - DC DC Switching Regula
Qty : 581 In Stock
Applications : Infotainment & cluster Medical Data storage
Efficiency : 72 %
Case/Package : SOIC
Output Current : 500 mA
Max Input Voltage : 40 V
Number of Outputs : 1
Switching Frequency : 52 kHz
Max Operating Temperature : 125 °C