IXD3235A18CMR-G
Part Number : IXD3235A18CMR-G
Manufacturer : Zilog / Littelfuse
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : IXD3235A18CMR-G More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Mount : Surface Mount
Case/Package : SOT-25
Max Input Voltage : 6 V
Number of Outputs : 1
Switching Frequency : 1.2 MHz
Synchronous Rectifier : Yes
Min Operating Temperature : -40 °C
Products Category : Integrated Circuits (ICs) - PMIC - Voltage Regulators - DC DC Switching Regula
Qty : 7534 In Stock
Applications : Gaming Industrial transport (non-car & non-light truck)
Output Type : Fixed
Output Current : 600 mA
Min Input Voltage : 2 V
Min Output Voltage : 1.8 V
Output Configuration : Positive
Max Operating Temperature : 85 °C