MAX20030BATMD/V+
Part Number : MAX20030BATMD/V+
Manufacturer : Maxim Integrated
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : MAX20030BATMD/V+ More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Contact Now
MAX20030BATMD/V+ Overview\nMAX20030BATMD/V+ is a model belonging to the PMIC - Voltage Regulators - DC DC Switching Regula subcategory under Integrated Circuits (ICs). For specific product performance parameters, please refer to the data sheet, such as PDF files Docx documents, etc. We have MAX20030BATMD/V+ high-definition pictures and data sheets for reference. We will continue to produce various video files and 3D models for users to understand our product more intuitively and comprehensively. MAX20030BATMD/V+ is widely used in Motor drives,Industrial transport (non-car & non-light truck),Wired networking. It is manufactured by Maxim Integrated and distributed by Fans, Rozee and other distributors. MAX20030BATMD/V+ can be purchased in many ways. You can place an order directly on this website, or you can call or email us. At present, We have sufficient supplies. In addition our own stock, we can also adjust the inventory to the peer distributors to meet your needs. If the supply of MAX20030BATMD/V+ is insufficient, we also have other models under the Integrated Circuits (ICs) PMIC - Voltage Regulators - DC DC Switching Regula category to replace it. Fans provides a 1-year warranty to customers who have purchased this part to ensure that our customers have a wonderful purchasing experience and are willing to establish a long-term relationship with Fans. So you can order MAX20030BATMD/V+ from Fans with confidence. About delivery, we can deliver goods to our customers through a variety of logistics, such as DHL, FedEx, UPS, TNT and EMS or any other freight forwarder. If you want to know more about the freight, feel free to contact us for more details.\nMAX20030BATMD/V+ Other Information\nMo***r Electronics : MAX20030BATMD/V+ Analog Devices / Maxim Integrated\nSpecifications ; Input Voltage, Min: 3.5 V ; Input Voltage, Max: 36 V ; PSRR / Ripple Rejection - Typ: 65 dB ; Output Type: Adjustable, Fixed.\nFa***ll : MAX20030BATMD/V+T Analog Devices, Switching Regulator IC ...\nBuy MAX20030BATMD/V+T - Analog Devices - Switching Regulator IC, 1 LDO, 4 Regulated Outputs, 42 V Supply, 5 V LDO, 200mA, TQFN-EP-48.\nFa***ll : MAX20030BATMD/V+T - Analog Devices - Switching Regulator ...\nBuy MAX20030BATMD/V+T - Analog Devices - Switching Regulator IC, 1 LDO, 4 Regulated Outputs, 42 V Supply, 5 V LDO, 200mA, TQFN-EP-48.\nAn***g Devices : MAX20030\nThe preboost controller enables VOUT1 and VOUT2 to stay in regulation during ... MAX20030BATMD/V+T, Material Declaration · Reliability Data · 75\nzs*** : Maxim Integrated MAX20030BATMD/V+T - Integrated Circuits (ICs ...\nThe MAX20030BATMD/V+T is an outstanding Integrated Circuits (ICs), PMIC - Voltage Regulators - DC DC Switching Regula designed for a wide range of ...\nAl***ba : Max20030batmd/v+t Electronic Integration\nMAX20030BATMD/V+T Electronic integration ; Payments: Online Transfer ; Product Information · Manufacturer Part Number, MAX20030BATMD/V+T · Type, Drive IC.\nDi***art : MAX20031BATMB/V+ Price & Stock\nInquiry · MAX20031BATMB/V+T, Analog Devices Inc./Maxim Integrated, OEM/EMS/CM ONLY | NO BROKER QUOTES | Member of ERAI, GIDEP, & ITAR | ISO9001 AND AS9120 ...\nHo***Kong Inventory Limited : Page 130 2023. Hong Kong Inventory, China - Maxim\nOur innovative and high-performance analog and mixed-signal products and technologies make systems smaller and smarter, with enhanced security and increased ...\nAl***ba : MAX20030BATMD/V+T New and original Electronic ...\nWholesale MAX20030BATMD/V+T New and original Electronic Integrated circuit manufacturing supplier DC-DC switching regulator from Shenzhen Huayaya ...\nMAX20030BATMD/V+ Description\nModel MAX20030BATMD/V+ is a LDO voltage regulator that provides a complete front-end power supply for automotive applications. It has a dual-synchronous step-down controller with a preboost controller and a low-IQ LDO. It can operate from an input voltage range of 2V to 36V and deliver output currents of up to 3A for each buck channel and 300mA for the LDO channel. Some of the applications of model MAX20030BATMD/V+ are automotive infotainment systems, automotive instrument clusters, and automotive advanced driver assistance systems (ADAS). Some of the related products of model MAX20030BAT\nLog in to the manufacturer\'s official website for more\nMAX20030BATMD/V+ Overview\nMAX20030BATMD/V+ Other Information\nMAX20030BATMD/V+ Description\nChoose a document type