AP1501A-12T5G-U
Part Number : AP1501A-12T5G-U
Manufacturer : Zetex Semiconductors (Diodes Inc.)
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : AP1501A-12T5G-U More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Mount : Through Hole
Output Voltage : 12 V
Min Input Voltage : 4.5 V
Max Output Current : 5 A
Operating Supply Voltage : 40 V
Min Operating Temperature : -20 °C
Products Category : Integrated Circuits (ICs) - PMIC - Voltage Regulators - DC DC Switching Regula
Qty : 206 In Stock
Applications : Broadband fixed line access Electronic point of sale (EPOS) Gaming
Number of Pins : 5
Max Input Voltage : 40 V
Number of Outputs : 1
Switching Frequency : 173 kHz
Max Operating Temperature : 85 °C