MUBW50-12T8
Part Number : MUBW50-12T8
Manufacturer : Wickmann / Littelfuse
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : MUBW50-12T8 More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Input : Three Phase Bridge Rectifier
Case/Package : E
Number of Pins : 3
Input Capacitance : 3.5 nF
Max Power Dissipation : 270 W
Min Operating Temperature : -40 °C
Collector Emitter Breakdown Voltage : 1.2 kV
Products Category : Discrete Semiconductor - Transistors - IGBTs - Modules
Qty : 470 In Stock
Applications : Infotainment & cluster Medical Portable electronics
Mount : Chassis Mount
NTC Thermistor : Yes
Reverse Voltage : 1.6 kV
Max Collector Current : 80 A
Max Operating Temperature : 125 °C
Collector Emitter Voltage (VCEO) : 2.15 V