IRG7U100HF12B
Part Number : IRG7U100HF12B
More Information : IRG7U100HF12B More Information
NTC Thermistor : No
Max Collector Current : 200 A
Collector Emitter Voltage (VCEO) : 2 V
Products Category : Discrete Semiconductor - Transistors - IGBTs - Modules
Qty : 359 In Stock
Applications : Building automation Lighting Data storage
Mount : Chassis Mount
Input Capacitance : 12.5 nF
Max Power Dissipation : 580 W
Collector Emitter Breakdown Voltage : 1.2 kV