CM200DU-12H
Part Number : CM200DU-12H
Manufacturer : Powerex, Inc.
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : CM200DU-12H More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Remark : Manufacturer: Powerex, Inc.. Rozee is one of the Distributors. Wide range of applications.
Input : Standard
Case/Package : Module
NTC Thermistor : No
Input Capacitance : 17.6 nF
Voltage Rating (DC) : 600 V
Max Power Dissipation : 650 W
Collector Emitter Breakdown Voltage : 600 V
Products Category : Discrete Semiconductor - Transistors - IGBTs - Modules
Qty : 838 In Stock
Applications : Broadband fixed line access Pro audio, video & signage Portable electronics
Mount : Chassis Mount
Current Rating : 200 A
Number of Pins : 7
Power Dissipation : 600 W
Max Collector Current : 200 A
Collector Emitter Voltage (VCEO) : 3 V