STL100N1VH5
Part Number : STL100N1VH5
Manufacturer : STMicroelectronics
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : STL100N1VH5 More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Mount : Surface Mount
Height : 950 µm
Fall Time : 16 ns
Rds On Max : 3 mΩ
Schedule B : 8541290080
Input Capacitance : 2.085 nF
Threshold Voltage : 500 mV
Turn-On Delay Time : 14.4 ns
Element Configuration : Single
Max Operating Temperature : 150 °C
Drain to Source Resistance : 2.2 mΩ
Continuous Drain Current (ID) : 100 A
Drain to Source Breakdown Voltage : 12 V
Products Category : Discrete Semiconductor - Transistors - FETs, MOSFETs - Single
Qty : 576 In Stock
Applications : Advanced driver assistance systems (ADAS) Medical Home theater & entertainment
Width : 6.15 mm
Length : 5.2 mm
Rise Time : 31.6 ns
Resistance : 3 MΩ
Number of Pins : 8
Power Dissipation : 60 W
Number of Elements : 1
Turn-Off Delay Time : 50 ns
Max Power Dissipation : 60 W
Min Operating Temperature : -55 °C
Gate to Source Voltage (Vgs) : 8 V
Drain to Source Voltage (Vdss) : 12 V