STS20N3LLH6
Part Number : STS20N3LLH6
Manufacturer : STMicroelectronics
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : STS20N3LLH6 More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Mount : Surface Mount
Packaging : Digi-Reel®
Rds On Max : 4.7 mΩ
Case/Package : SOIC
Input Capacitance : 1.69 nF
Turn-Off Delay Time : 37 ns
Max Operating Temperature : 150 °C
Drain to Source Resistance : 4.7 mΩ
Drain to Source Voltage (Vdss) : 30 V
Products Category : Discrete Semiconductor - Transistors - FETs, MOSFETs - Single
Qty : 736 In Stock
Applications : Appliances Motor drives Enterprise projectors
Fall Time : 12 ns
Rise Time : 30 ns
Resistance : 4.7 mΩ
Number of Pins : 8
Power Dissipation : 2.7 W
Max Power Dissipation : 2.7 W
Min Operating Temperature : -55 °C
Continuous Drain Current (ID) : 20 A
Drain to Source Breakdown Voltage : 30 V