STD35N3LH5
Part Number : STD35N3LH5
Manufacturer : STMicroelectronics
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : STD35N3LH5 More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Mount : Surface Mount
Packaging : Digi-Reel®
Rds On Max : 16 mΩ
Case/Package : DPAK
Input Capacitance : 725 pF
Number of Elements : 1
Turn-Off Delay Time : 20 ns
Max Power Dissipation : 35 W
Min Operating Temperature : -55 °C
Gate to Source Voltage (Vgs) : 20 V
Drain to Source Voltage (Vdss) : 30 V
Products Category : Discrete Semiconductor - Transistors - FETs, MOSFETs - Single
Qty : 940 In Stock
Applications : Datacom module Industrial transport (non-car & non-light truck) Gaming
Fall Time : 3.5 ns
Rise Time : 4 ns
Resistance : 16 MΩ
Number of Pins : 3
Power Dissipation : 35 W
Turn-On Delay Time : 4 ns
Element Configuration : Single
Max Operating Temperature : 175 °C
Drain to Source Resistance : 16 mΩ
Continuous Drain Current (ID) : 35 A
Drain to Source Breakdown Voltage : 30 V