STL80N3LLH6
Part Number : STL80N3LLH6
Manufacturer : STMicroelectronics
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : STL80N3LLH6 More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Mount : Surface Mount
Packaging : Digi-Reel®
Rds On Max : 5.2 mΩ
Number of Pins : 8
Power Dissipation : 60 W
Turn-On Delay Time : 9.5 ns
Element Configuration : Single
Max Operating Temperature : 150 °C
Drain to Source Resistance : 4.6 mΩ
Continuous Drain Current (ID) : 80 A
Drain to Source Breakdown Voltage : 30 V
Products Category : Discrete Semiconductor - Transistors - FETs, MOSFETs - Single
Qty : 710 In Stock
Applications : Infotainment & cluster Motor drives Portable electronics
Fall Time : 12 ns
Rise Time : 30 ns
Resistance : 5.2 MΩ
Input Capacitance : 1.69 nF
Number of Elements : 1
Turn-Off Delay Time : 37 ns
Max Power Dissipation : 60 W
Min Operating Temperature : -55 °C
Gate to Source Voltage (Vgs) : 20 V
Drain to Source Voltage (Vdss) : 30 V