VSKT230-08
Part Number : VSKT230-08
Manufacturer : Vishay General Semiconductor – Diodes Division
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : VSKT230-08 More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Mount : Chassis Mount
Circuit Type : SCR
Current Rating : 230 A
Max Operating Temperature : 130 °C
Products Category : Discrete Semiconductor - Thyristors - SCRs - Modules
Qty : 207 In Stock
Applications : Broadband fixed line access Medical Enterprise machine
Packaging : Bulk
Hold Current : 500 mA
RMS Current (Irms) : 510 A
Min Operating Temperature : -40 °C