Q2010NH5RP
Product Categories
Rozee Electronics Co., Ltd
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
Q2010NH5RP
Part Number : Q2010NH5RP
Manufacturer : Wickmann / Littelfuse
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : Q2010NH5RP More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Mount : Surface Mount
Case/Package : TO-263-3
Current Rating : 10 A
Voltage Rating (DC) : 200 V
Max Operating Temperature : 125 °C
Products Category : Discrete Semiconductor - Thyristors - TRIACs
Qty : 794 In Stock
Packaging : Tape & Reel (TR)
Hold Current : 50 mA
RMS Current (Irms) : 10 A
Element Configuration : Single
Min Operating Temperature : -40 °C