T435-600W
Product Categories
Rozee Electronics Co., Ltd
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
T435-600W
Part Number : T435-600W
Manufacturer : STMicroelectronics
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : T435-600W More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Mount : Through Hole
Hold Current : 35 mA
RMS Current (Irms) : 4 A
Max Operating Temperature : 125 °C
Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm) : 600 V
Products Category : Discrete Semiconductor - Thyristors - TRIACs
Qty : 379 In Stock
Applications : Infotainment & cluster Electronic point of sale (EPOS) TV
Case/Package : TO-220-3
Number of Pins : 3
Element Configuration : Single
Min Operating Temperature : -40 °C