T1235H-600G-TR
Product Categories
Rozee Electronics Co., Ltd
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
T1235H-600G-TR
Part Number : T1235H-600G-TR
Manufacturer : STMicroelectronics
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : T1235H-600G-TR More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Mount : Surface Mount
Case/Package : D2PAK
Current Rating : 12 A
RMS Current (Irms) : 12 A
Element Configuration : Single
Min Operating Temperature : -40 °C
Products Category : Discrete Semiconductor - Thyristors - TRIACs
Qty : 926 In Stock
Applications : Infotainment & cluster Test & measurement Data storage
Packaging : Cut Tape (CT)
Hold Current : 35 mA
Number of Pins : 3
Voltage Rating (DC) : 600 V
Max Operating Temperature : 150 °C