BZG05C7V5-HE3-TR
Product Categories
Rozee Electronics Co., Ltd
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
BZG05C7V5-HE3-TR
Part Number : BZG05C7V5-HE3-TR
Manufacturer : Vishay General Semiconductor – Diodes Division
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : BZG05C7V5-HE3-TR More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Mount : Surface Mount
Packaging : Tape & Reel (TR)
Zener Voltage : 7.5 V
Products Category : Discrete Semiconductor - Diodes - Zener - Single
Qty : 625 In Stock
Applications : Datacom module Data center & enterprise computing TV
Impedance : 3 Ω
Tolerance : 5 %
Max Power Dissipation : 1.25 W