BY229X-200HE3/45
Product Categories
Rozee Electronics Co., Ltd
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
BY229X-200HE3/45
Part Number : BY229X-200HE3/45
Manufacturer : Vishay General Semiconductor – Diodes Division
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : BY229X-200HE3/45 More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Mount : Through Hole
Recovery Time : 145 ns
Forward Current : 8 A
Peak Reverse Current : 10 µA
Reverse Recovery Time : 145 ns
Average Rectified Current : 8 A
Min Operating Temperature : -40 °C
Peak Non-Repetitive Surge Current : 100 A
Products Category : Discrete Semiconductor - Diodes - Rectifiers - Single
Qty : 907 In Stock
Applications : Advanced driver assistance systems (ADAS) Test & measurement PC & notebooks
Case/Package : TO-220-2
Number of Pins : 2
Max Surge Current : 100 A
Element Configuration : Single
Max Reverse Voltage (DC) : 200 V
Max Operating Temperature : 150 °C
Max Reverse Leakage Current : 10 µA
Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm) : 200 V