MBRB10H100HE3/81
Product Categories
Rozee Electronics Co., Ltd
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
MBRB10H100HE3/81
Part Number : MBRB10H100HE3/81
Manufacturer : Vishay General Semiconductor – Diodes Division
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : MBRB10H100HE3/81 More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Mount : Surface Mount
Number of Pins : 3
Forward Current : 10 A
Max Surge Current : 250 A
Element Configuration : Common Cathode
Average Rectified Current : 10 A
Min Operating Temperature : -65 °C
Peak Non-Repetitive Surge Current : 250 A
Products Category : Discrete Semiconductor - Diodes - Rectifiers - Single
Qty : 878 In Stock
Applications : Broadband fixed line access Test & measurement PC & notebooks
Case/Package : TO-263-3
Contact Plating : Tin
Forward Voltage : 880 mV
Peak Reverse Current : 4.5 µA
Max Reverse Voltage (DC) : 100 V
Max Operating Temperature : 175 °C
Max Reverse Leakage Current : 4.5 µA
Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm) : 100 V