IRSM515-035PA
Part Number : IRSM515-035PA
Manufacturer : Rochester Electronics
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : IRSM515-035PA More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Height : 3.5 mm
Output Current : 2.1 A
Package Quantity : 240
Number of Outputs : 3
Min Supply Voltage : 13.5 V
Max Power Dissipation : 18 W
Min Operating Temperature : -40 °C
Products Category : Integrated Circuits (ICs) - PMIC - Full, Half-Bridge Drivers
Qty : 8851 In Stock
Applications : Home theater & entertainment Factory automation & control Pro audio, video & signage
Case/Package : Module
Output Voltage : 400 V
Isolation Voltage : 1.9 kV
Max Supply Voltage : 16.5 V
Switching Frequency : 20 kHz
Max Operating Temperature : 150 °C
Max Junction Temperature (Tj) : 150 °C
Model Number : IRSM515-035PA
Contact Now
IRSM515-035PA Overview
IRSM515-035PA Other Information
Di***ey : IRSM515-035PA Infineon Technologies
IRSM515-035PA ; Voltage - Load. 400V (Max) ; Operating Temperature. -40°C ~ 150°C (TJ) ; Features. Bootstrap Circuit ; Fault Protection. UVLO.