ZR40402R41
Part Number : ZR40402R41
Manufacturer : Zetex Semiconductors (Diodes Inc.)
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : ZR40402R41 More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Mount : Through Hole
Height : 4.01 mm
Packaging : Bulk
Output Type : Fixed
Output Current : 15 mA
Reference Type : Shunt
Min Output Voltage : 4.096 V
Nominal Input Voltage : 2.45 V
Operating Supply Current : 120 mA
Min Operating Temperature : -40 °C
Products Category : Integrated Circuits (ICs) - PMIC - Voltage Reference
Qty : 509 In Stock
Applications : Body electronics & lighting Factory automation & control Enterprise projectors
Width : 2.41 mm
Length : 4.77 mm
Tolerance : 2 %
Case/Package : TO-226-3
Output Voltage : 4.096 V
Cathode Current : 60 µA
Number of Channels : 1
Temperature Coefficient : 100 ppm/°C
Max Operating Temperature : 85 °C