LM4132AMFX-1.8
Product Categories
Rozee Electronics Co., Ltd
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
LM4132AMFX-1.8
Part Number : LM4132AMFX-1.8
Manufacturer : Rochester Electronics
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : LM4132AMFX-1.8 More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Mount : Surface Mount
Tolerance : 0.05 %
Number of Pins : 5
Output Voltage : 1.8 V
Max Input Voltage : 6 V
Max Output Current : 20 mA
Temperature Coefficient : 20 ppm/°C
Min Operating Temperature : -40 °C
Products Category : Integrated Circuits (ICs) - PMIC - Voltage Reference
Qty : 45 In Stock
Packaging : Tape & Reel (TR)
Case/Package : SOT-23-5
Output Current : 20 mA
Reference Type : Series
Quiescent Current : 100 µA
Number of Channels : 1
Max Operating Temperature : 125 °C