MAX6388XS21D4-T
Product Categories
Rozee Electronics Co., Ltd
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
MAX6388XS21D4-T
Part Number : MAX6388XS21D4-T
Manufacturer : Maxim Integrated
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : MAX6388XS21D4-T More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Type : Multi-Voltage Supervisor
Reset : Active High
Reset Timeout : 1.12 s
Watchdog Timer : No
Max Supply Voltage : 5.5 V
Max Power Dissipation : 245 mW
Undervoltage Threshold : 2.05 V
Max Operating Temperature : 125 °C
Number of Voltages Monitored : 2
Products Category : Integrated Circuits (ICs) - PMIC - Supervisors
Qty : 973 In Stock
Applications : Wireless infrastructure Motor drives Mobile phones
Mount : Surface Mount
Packaging : Tape & Reel (TR)
Number of Pins : 4
Threshold Voltage : 2.1 V
Min Supply Voltage : 1 V
Overvoltage Threshold : 2.15 V
Operating Supply Current : 7 µA
Min Operating Temperature : -40 °C