MAX6383XR42D1-T
Product Categories
Rozee Electronics Co., Ltd
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
MAX6383XR42D1-T
Part Number : MAX6383XR42D1-T
Manufacturer : Maxim Integrated
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : MAX6383XR42D1-T More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Type : Simple Reset/Power-On Reset
Reset : Active Low
Reset Timeout : 1 ms
Watchdog Timer : No
Max Supply Voltage : 5.5 V
Max Power Dissipation : 235 mW
Undervoltage Threshold : 4.1 V
Max Operating Temperature : 125 °C
Max Reset Threshold Voltage : 4.31 V
Number of Voltages Monitored : 1
Products Category : Integrated Circuits (ICs) - PMIC - Supervisors
Qty : 44 In Stock
Applications : Broadband fixed line access Medical Enterprise projectors
Mount : Surface Mount
Packaging : Tape & Reel (TR)
Number of Pins : 3
Threshold Voltage : 4.2 V
Min Supply Voltage : 1 V
Overvoltage Threshold : 4.31 V
Operating Supply Current : 7 µA
Min Operating Temperature : -40 °C
Min Reset Threshold Voltage : 4.1 V