MAX4275BJEUA
Part Number : MAX4275BJEUA
Manufacturer : Maxim Integrated
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : MAX4275BJEUA More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Mount : Surface Mount
Case/Package : UMAX
Input Bias Current : 50 pA
Number of Circuits : 2
Max Dual Supply Voltage : 2.75 V
Operating Supply Current : 355 µA
Max Operating Temperature : 85 °C
Input Offset Voltage (Vos) : 500 µV
Products Category : Integrated Circuits (ICs) - Linear - Amplifiers - Video Amps and Modules
Qty : 137 In Stock
Applications : Aerospace & defense Electronic point of sale (EPOS) Portable electronics
Slew Rate : 0.7 V/µs
-3db Bandwidth : 1.7 MHz
Number of Channels : 2
Nominal Supply Current : 710 µA
Min Dual Supply Voltage : 1.25 V
Operating Supply Voltage : 5 V
Min Operating Temperature : -40 °C
Output Current per Channel : 65 mA