74ALVCH16501DGGRG4
Product Categories
Rozee Electronics Co., Ltd
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
74ALVCH16501DGGRG4
Part Number : 74ALVCH16501DGGRG4
Manufacturer : Texas Instruments
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : 74ALVCH16501DGGRG4 More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Mount : Surface Mount
Height : 1.2 mm
Weight : 252.792698 mg
Direction : Bidirectional
Case/Package : TSSOP
Number of Bits : 18
Output Current : 24 mA
Number of Outputs : 18
Quiescent Current : 40 µA
Min Supply Voltage : 1.65 V
Number of Circuits : 1
Turn-On Delay Time : 5.6 ns
High Level Output Current : -24 mA
Min Operating Temperature : -40 °C
Products Category : Integrated Circuits (ICs) - Logic - Universal Bus Functions
Qty : 501 In Stock
Applications : Industrial transport (non-car & non-light truck) Datacom module Enterprise machine
Width : 6.1 mm
Length : 14 mm
Polarity : Non-Inverting
Thickness : 1.15 mm
Logic Function : Transceiver
Number of Pins : 56
Contact Plating : Gold
Propagation Delay : 5.6 ns
Max Supply Voltage : 3.6 V
Number of Channels : 18
Number of Elements : 1
Low Level Output Current : 24 mA
Max Operating Temperature : 85 °C