AT27LV256A-55JI
Contact Now
AT27LV256A-55JI
Part Number : AT27LV256A-55JI
More Information : AT27LV256A-55JI More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Remark : Manufacturer: Microsemi. Rozee is one of the Distributors. Wide range of applications.
Frequency : 55 GHz
Access Time : 55 ns
Memory Type : EPROM, EPROMs, OTP
Number of Pins : 32
Min Supply Voltage : 4.5 V
Operating Supply Voltage : 5 V
Min Operating Temperature : -40 °C
Products Category : Integrated Circuits (ICs) - Memory
Qty : 497 In Stock
Applications : Body electronics & lighting Pro audio, video & signage Portable electronics
Interface : Parallel
Memory Size : 256 kB
Case/Package : PLCC
Max Supply Voltage : 5.5 V
Operating Supply Current : 20 mA
Max Operating Temperature : 85 °C