SN74ALVCH16501DGGR
Product Categories
Rozee Electronics Co., Ltd
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
SN74ALVCH16501DGGR
Part Number : SN74ALVCH16501DGGR
Manufacturer : Rochester Electronics
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : SN74ALVCH16501DGGR More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Mount : Surface Mount
Height : 1.2 mm
Weight : 252.792698 mg
Direction : Bidirectional
Thickness : 1.15 mm
Case/Package : TSSOP
Number of Bits : 18
Number of Outputs : 18
Max Supply Current : 40 µA
Min Supply Voltage : 1.65 V
Number of Circuits : 1
Turn-On Delay Time : 6.3 ns
High Level Output Current : 24 mA
Min Operating Temperature : -40 °C
Products Category : Integrated Circuits (ICs) - Logic - Universal Bus Functions
Qty : 9666 In Stock
Applications : Body electronics & lighting Broadband fixed line access Enterprise machine
Width : 6.1 mm
Length : 14 mm
Polarity : Non-Inverting
Packaging : Tape and Reel
Schedule B : 8542390000
Logic Function : Transceiver
Number of Pins : 56
Propagation Delay : 6.3 ns
Max Supply Voltage : 3.6 V
Number of Channels : 18
Number of Elements : 1
Low Level Output Current : 24 mA
Max Operating Temperature : 85 °C