74ALVCH16240DGGRE4
Part Number : 74ALVCH16240DGGRE4
Manufacturer : Texas Instruments
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : 74ALVCH16240DGGRE4 More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Mount : Surface Mount
Packaging : Tape and Reel
Logic Function : Buffer, Inverter
Number of Pins : 48
Number of Inputs : 4
Propagation Delay : 3.9 ns
Max Supply Voltage : 3.6 V
Number of Channels : 16
Number of Elements : 4
Number of Input Lines : 16
Low Level Output Current : 24 mA
Max Operating Temperature : 85 °C
Products Category : Integrated Circuits (ICs) - Logic - Buffers, Drivers, Receivers, Transceivers
Qty : 1098 In Stock
Applications : Appliances Aerospace & defense Wireless infrastructure
Polarity : Inverting
Case/Package : TSSOP
Number of Bits : 16
Contact Plating : Gold
Number of Outputs : 16
Quiescent Current : 40 µA
Min Supply Voltage : 1.65 V
Number of Circuits : 4
Turn-On Delay Time : 6.4 ns
Number of Output Lines : 3
High Level Output Current : -24 mA
Min Operating Temperature : -40 °C