A1020-2R5105-AP
Part Number : A1020-2R5105-AP
Manufacturer : PowerStor (Eaton)
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : A1020-2R5105-AP More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Mount : Through Hole
Weight : 2.719995 g
Tolerance : 80 %
Capacitance : 1 F
Termination : Radial
Life (Hours) : 1000 hours
Voltage Rating : 2.5 V
Height - Seated (Max) : 21.7932 mm
Min Operating Temperature : -25 °C
Products Category : Capacitors - Electric Double Layer Capacitors (EDLC), Supercapa
Qty : 9540 In Stock
Applications : Tablets Enterprise machine Test & measurement
Length : 21.8 mm
Diameter : 10 mm
Lead Pitch : 5 mm
Orientation : Vertical
Case/Package : Radial
Lead Diameter : 600 µm
Voltage Rating (DC) : 2.5 V
Max Operating Temperature : 70 °C
ESR (Equivalent Series Resistance) : 90 mΩ