X9410WS24Z-2.7
Part Number : X9410WS24Z-2.7
Manufacturer : Integrated Device Technology (Renesas Electronics America)
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : X9410WS24Z-2.7 More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Mount : Surface Mount
Width : 7.49 mm
Length : 15.39 mm
Interface : SPI
Memory Type : Non-Volatile
Case/Package : SOIC
Max Supply Voltage : 5.5 V
Number of Circuits : 2
Operating Supply Current : 400 µA
Max Operating Temperature : 70 °C
Products Category : Integrated Circuits (ICs) - Data Acquisition - Digital Potentiometers
Qty : 42 In Stock
Applications : Infotainment & cluster Factory automation & control Data storage
Taper : Linear
Height : 2.34 mm
Weight : 1.098005 g
Resistance : 10 kΩ
Supply Type : Dual
Number of Taps : 64
Min Supply Voltage : 2.7 V
Temperature Coefficient : 300 ppm/°C
Operating Supply Voltage : 5 V
Min Operating Temperature : 0 °C