TMS320LC548PGE-66
Part Number : TMS320LC548PGE-66
Manufacturer : Rochester Electronics
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : TMS320LC548PGE-66 More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Mount : Surface Mount
Height : 1.6 mm
Weight : 1.290414 g
Frequency : 66 MHz
Schedule B : 8542310000
Case/Package : LQFP
Data Bus Width : 16 b
Max Supply Voltage : 3.6 V
Operating Supply Voltage : 3.3 V
Min Operating Temperature : -40 °C
Products Category : Integrated Circuits (ICs) - Embedded - DSP (Digital Signal Processors)
Qty : 6305 In Stock
Applications : Power delivery Datacom module
Width : 20 mm
Length : 20 mm
RAM Size : 64 kB
Thickness : 1.4 mm
Memory Size : 4 kB
Max Frequency : 66 MHz
Number of Pins : 144
Min Supply Voltage : 3 V
Max Operating Temperature : 100 °C