AT27BV010-90VI
Contact Now
AT27BV010-90VI
Part Number : AT27BV010-90VI
More Information : AT27BV010-90VI More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Remark : Manufacturer: Microsemi. Rozee is one of the Distributors. Wide range of applications.
Frequency : 90 GHz
Access Time : 90 ns
Memory Type : EPROM, EPROMs, OTP
Number of Pins : 32
Min Supply Voltage : 4.5 V
Operating Supply Voltage : 5 V
Min Operating Temperature : 0 °C
Products Category : Integrated Circuits (ICs) - Memory
Qty : 928 In Stock
Applications : Building automation Power delivery Data storage
Interface : Parallel
Memory Size : 128 kB
Case/Package : TFSOP
Max Supply Voltage : 5.5 V
Operating Supply Current : 25 mA
Max Operating Temperature : 85 °C