AT25128AN-10SI-2.7
Contact Now
AT25128AN-10SI-2.7
Part Number : AT25128AN-10SI-2.7
More Information : AT25128AN-10SI-2.7 More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Remark : Manufacturer: Microsemi. Rozee is one of the Distributors. Wide range of applications.
Mount : Surface Mount
Frequency : 20 MHz
Access Time : 40 ns
Memory Type : EEPROM
Number of Pins : 8
Min Supply Voltage : 2.7 V
Max Operating Temperature : 85 °C
Products Category : Integrated Circuits (ICs) - Memory
Qty : 756 In Stock
Applications : Wired networking Factory automation & control Data storage
Density : 128 kb
Interface : SPI, Serial
Memory Size : 125 kB
Case/Package : SOIC
Max Supply Voltage : 5.5 V
Nominal Supply Current : 10 mA
Min Operating Temperature : -40 °C