AT93C66-10SI-2.7
Contact Now
AT93C66-10SI-2.7
Part Number : AT93C66-10SI-2.7
More Information : AT93C66-10SI-2.7 More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Remark : Manufacturer: Microsemi. Rozee is one of the Distributors. Wide range of applications.
Frequency : 2 MHz
Memory Size : 512 B
Case/Package : SOIC
Number of Pins : 8
Min Supply Voltage : 2.7 V
Min Operating Temperature : -40 °C
Products Category : Integrated Circuits (ICs) - Memory
Qty : 514 In Stock
Applications : Wired networking Data center & enterprise computing Home theater & entertainment
Interface : Serial
Memory Type : EEPROM
Max Frequency : 1 MHz
Max Supply Voltage : 5.5 V
Max Operating Temperature : 85 °C