AT93C86-10PI-2.7
Contact Now
AT93C86-10PI-2.7
Part Number : AT93C86-10PI-2.7
More Information : AT93C86-10PI-2.7 More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Remark : Manufacturer: Microsemi. Rozee is one of the Distributors. Wide range of applications.
Frequency : 2 MHz
Access Time : 2 µs
Memory Type : EEPROM
Max Frequency : 1 MHz
Max Supply Voltage : 5.5 V
Max Operating Temperature : 85 °C
Products Category : Integrated Circuits (ICs) - Memory
Qty : 929 In Stock
Applications : Datacom module Test & measurement Enterprise projectors
Interface : Serial
Memory Size : 2 kB
Case/Package : PDIP
Number of Pins : 8
Min Supply Voltage : 2.7 V
Min Operating Temperature : -40 °C