AT25256A-10TU-2.7
Contact Now
AT25256A-10TU-2.7
Part Number : AT25256A-10TU-2.7
More Information : AT25256A-10TU-2.7 More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Remark : Manufacturer: Microsemi. Rozee is one of the Distributors. Wide range of applications.
Mount : Surface Mount
Frequency : 10 MHz
Access Time : 40 ns
Memory Type : EEPROM
Max Frequency : 10 MHz
Max Supply Voltage : 5.5 V
Nominal Supply Current : 10 mA
Min Operating Temperature : -40 °C
Products Category : Integrated Circuits (ICs) - Memory
Qty : 480 In Stock
Applications : Hybrid, electric & powertrain systems Grid infrastructure Wearables (non-medical)
Density : 256 kb
Interface : SPI, Serial
Memory Size : 32 kB
Case/Package : TSSOP
Number of Pins : 8
Min Supply Voltage : 2.7 V
Max Operating Temperature : 85 °C