AT24C128N-10SU-2.7
Product Categories
Rozee Electronics Co., Ltd
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
AT24C128N-10SU-2.7
Part Number : AT24C128N-10SU-2.7
Manufacturer : Microsemi
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : AT24C128N-10SU-2.7 More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Remark : Manufacturer: Microsemi. Rozee is one of the Distributors. Wide range of applications.
Mount : Surface Mount
Frequency : 1 MHz
Access Time : 900 ns
Memory Type : EEPROM
Max Frequency : 400 kHz
Max Supply Voltage : 5.5 V
Nominal Supply Current : 3 mA
Min Operating Temperature : -40 °C
Products Category : Integrated Circuits (ICs) - Memory
Qty : 329 In Stock
Density : 128 kb
Interface : 2-Wire, I2C, Serial
Memory Size : 16 kB
Case/Package : SOIC
Number of Pins : 8
Min Supply Voltage : 2.7 V
Max Operating Temperature : 85 °C