ISPLSI 2192VE-225LB144
Part Number : ISPLSI 2192VE-225LB144
Manufacturer : Lattice Semiconductor
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : ISPLSI 2192VE-225LB144 More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Mount : Surface Mount
Case/Package : BGA
Number of I/Os : 96
Max Supply Voltage : 3.6 V
Number of Macrocells : 192
Operating Supply Current : 275 mA
Max Operating Temperature : 70 °C
Number of Programmable I/O : 32
Number of Logic Elements/Cells : 48
Products Category : Integrated Circuits (ICs) - Embedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devic
Qty : 24 In Stock
Applications : Infotainment & cluster Building automation PC & notebooks
Memory Type : EEPROM
Max Frequency : 225 MHz
Number of Gates : 8000
Min Supply Voltage : 3 V
Nominal Supply Current : 275 mA
Operating Supply Voltage : 3.3 V
Min Operating Temperature : 0 °C