AT89C4051-12SI
Product Categories
Rozee Electronics Co., Ltd
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
AT89C4051-12SI
Part Number : AT89C4051-12SI
Manufacturer : Microsemi
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : AT89C4051-12SI More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Remark : Manufacturer: Microsemi. Rozee is one of the Distributors. Wide range of applications.
Mount : Surface Mount
Frequency : 12 MHz
Memory Size : 4 kB
Case/Package : SOIC
Data Bus Width : 8 b
Core Architecture : 8051
Min Supply Voltage : 2.7 V
Min Operating Temperature : -40 °C
Number of Programmable I/O : 15
Products Category : Integrated Circuits (ICs) - Embedded - Microcontrollers
Qty : 111 In Stock
Applications : Broadband fixed line access Grid infrastructure PC & notebooks
RAM Size : 128 B
Interface : UART
Memory Type : FLASH
Max Frequency : 24 MHz
Number of Pins : 20
Max Supply Voltage : 6 V
Max Operating Temperature : 85 °C