PIC17C766T-33I/L
Product Categories
Rozee Electronics Co., Ltd
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
PIC17C766T-33I/L
Part Number : PIC17C766T-33I/L
Manufacturer : Microsemi
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : PIC17C766T-33I/L More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Remark : Manufacturer: Microsemi. Rozee is one of the Distributors. Wide range of applications.
RAM Size : 902 B
Interface : I2C, RS-232, SCI, SPI, UART, USART
Memory Size : 16 kB
Case/Package : PLCC
Data Bus Width : 8 b
Core Architecture : PIC
Min Supply Voltage : 4.5 V
Min Operating Temperature : -40 °C
Number of Programmable I/O : 66
Products Category : Integrated Circuits (ICs) - Embedded - Microcontrollers
Qty : 421 In Stock
Applications : Building automation Pro audio, video & signage Connected peripherals & printers
Frequency : 33 MHz
Packaging : Tape & Reel (TR)
Memory Type : EPROM
Max Frequency : 33 MHz
Number of I/Os : 66
Max Supply Voltage : 5.5 V
Max Operating Temperature : 85 °C